Služby

Jarní Očistné pobyty - březen -duben

Program bude individuálně zaměřený podle potřeb, zdravotního stavu a věku každé ženy.

Hlavní složkou bude opět odlehčená veganská strava,

S přihlédnutím k vašemu typu dle Ajurvédy. Strava bude obohacená o čerstvé naklíčená semínka, syrovou divokou zeleninu a koření které napomáhá detoxikaci.

Dále vás čeká "Malý rituálek" na pročištění mentální složky osobnosti a propuštění zimních návyků a uvítání Jarní energie v sobě.

Pitná kůra, složená z čisté teplé dlouhodobě převařené vody a bylinných čajů

Slovem provázená meditace s dechovým cvičením

Olejovou uvolňující masáž

Můžete se také těšit na

Reflexní masáž plosek nohou

Celotělovou Lymfatickou masáž

Kranio-sakrální terapii

Očistu tělovými svícemi a další procedury s pomocí přírodních produktů. 

Přihlášky a dotazy na volné termíny zasílejte prosím na email  - jitkasarajezkova@email.cz

Děkuji, Vaše Sára

Kraniosakrální biodynamika


Je léčebná metoda ovlivňující fyzický i psychický stav člověka a navracející do organismu harmonii a zdraví.
Kraniosakrální biodynamika je velmi jemná technika,
s jejíž pomocí přímo ovlivňujeme kraniosakrální systém, který obklopuje a ochraňuje mozek a míchu a zároveň vytváří vnitřní prostředí pro vývoj, růst a fungování mozku a míchy.
Kraniosakrální systém se projevuje charakteristickým pohybem, který se nazývá kraniosakrální rytmus. Se srdečním a dechovým patří mezi tři základní, na sobě nezávislé, rytmy člověka. Tato pulzace mozkomíšní tekutiny se přenáší na okolní tkáně.
Kraniosakrální systém je úzce spjat a ovlivňován systémem endokrinním, pohybovým, oběhovým, lymfatickým a respiračním. Pokud cirkulace mozkomíšního moku neprobíhá harmonicky, dochází tím k negativnímu ovlivňování jak nervového systému, tak i celého našeho organismu. Tato metoda je velmi jemná, neinvazivní, v organismu podporuje jen ty změny, které jsou vítané. Je to metoda velice laskavá, harmonizační, a přesto velice účinná, protože jemností a laskavostí lze docílit většího efektu, než rychlým a tvrdým postupem, kterému se tělo vždy brání. Techniky kraniosakrální biodynamiky podporují aktivaci samoléčebných schopností těla.

Uvolňující masáž


Odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu. Zbavuje tělo ochablosti a ztuhlosti. Po masáži nastává uvolnění hlubokých vrstev svalů celého těla. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla.
Masáž provádím v povrchových i hlubokých svalových vrstvách, pomalu a jemně. Pracuji s rostlinnými oleji které míchám individuálně podle stavu pokožky klienty a také podle druhu pokožky. Do základového oleje přidávám oleje éterické, které prohloubí uvolnění a pocit pohody. 

Australské květové

esence

Objevitelem Australských květových esencí je Ian White.   

Esence jsou laskavým a velmi účinným pomocníkem, který pomáhá harmonizovat mysl i tělo.

Vhodně vybrané a sestavené esence pomáhají odstranit emocionální a spirituální bloky. Dobíjejí nás životní energií.
Ovlivňují především psychiku a skrze ni dovedou léčit i problémy fyzického těla. Během užívání těchto esencí se uvolňují negativní programy v podvědomí a dochází k jejich odstranění a proměně. Pomáhají rozvinout vyšší úroveň intuice, sebeúcty, spirituality, tvořivosti i humoru.
Květové esence jsou zcela přírodní a nemají žádné vedlejší účinky ani kontraindikace s jinými léky. 

Bachovy květové
esence


Jsou další laskavý a jemný pomocník, který napomáhá navracet harmonii a podporuje samo ozdravné procesy našeho organismu.
Systém Bachových květů pomáhá nejen s chronickými a dlouhodobými potížemi, ale také při zvládnutí různých emocí, se kterými jsme denně konfrontováni, a které ovlivňují život každého z nás.
Tato alternativní metoda je postavená na filozofii, že psychický stav člověka ovlivňuje stav tělesný, tedy i fyzické onemocnění má přímou souvislost s psychickou nerovnováhou člověka. Cílem Bachových esencí není potlačit negativní emocionální postoje a projevy, ale transformovat je do pozitivního stavu.
Tato metoda dokáže také skvěle doplnit a podpořit klasickou lékařskou péči.

Lymfatická masáž


 Lymfatická masáž je formou jemné masáže, která podporuje pohyb lymfy po celém těle. Při lymfatické masáži se nepoužívají žádné oleje ani emulze. Provádí se velmi jemně a nesmí být bolestivá. 

Tekutina v lymfatickém systému pomáhá odstraňovat odpad a toxiny z tělesných tkání. Při některých zdravotních obtížích se tato tekutina ale hromadí a vznikají otoky, které se odborně nazývají lymfedémy, které působí nejen estetické, ale i zdravotní problémy. Lymfedémy mohou vznikat v důsledku infekcí, během léčby rakoviny zejména po ozařování a po ablaci prsu, kdy dochází k  odstranění lymfatických uzlin v podpaždí a kolem prsu. Lymfatická masáž napomáhá snižovat otoky a zlepšuje oběh v lymfy.


 

Reflexní masáž


Reflexní terapie je přibližně 5000 let stará metoda péče o zdraví. Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na všech okrajových částech těla. Nejčastěji se ale využívají reflexní plošky nohou a rukou. Pomáhá řešit akutní i chronické problémy, lze ji využít k mapovací diagnostice a jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.